Сергій Притула не зміг зняти гроші з благодійного рахунку і віддав свої пів мільйона: “Який я тоді волонтер”

Здається, що в України з’явився новий супергерой – Сергій Притула. Зараз чоловік активно волонтерить, збирає кошти на допомогу, проводить благодійні розіграші та всіляко допомагає країні перемогти ворога.

Це маловідомий факт, але пан Сергій і до початку війни вже був засновником одного фонду ще у 2020 році.

Мій Фонд існує з 2020 року. Розкажу, як все починалося, – розповідає Притула. – Дуже неочікувано прийшов коронавірус, і медична система не зовсім була до цього готова. Я зробив акаунт Patreon і сказав: “Люди, скидайте гроші на Patreon, а я буду за них купувати щось для лікарів”. Люди почали активно донатити. Я подумав: “Клас!” Але не знав, як воно працює. Там же збираєш, а зняти гроші можеш тільки наступного місяця. А я вже губу розкатав… Як дійшло до справи, коли треба було оплатити партію вартістю десь в півмільйона гривень, я не зміг ті гроші зняти. І що зробив? Правильно! Вийняв свої й оплатив. Коли вже можна було зняти гроші, зрозумів, що не візьму їх назад собі, аби компенсувати. Бо тоді який я волонтер?”.

Ми почали працювати в контексті безбар’єрного суспільства, – каже він. – Є люди, які займаються реабілітацією тих, хто опинився на колісних візках, то ми допомогли їм з меблями. Потім робили ремонт у приміщенні УТОСу (Українське товариство сліпих – прим. ред.) Усе почало крутитись, і я зрозумів, що потрібно легалізувати нашу роботу. І от восени 2020 року ми відкрили Фонд. Почали допомагати діткам з аутизмом, з синдромом Дауна і ще дуже багатьом. Набрали безліч проєктів.

Деякі необхідні товари Сергій закуповував з донатів, які надсилали люди через спеціальний сайт Патреон. Звісно, чоловік завжди звітувався про напрямок коштів. Але одного дня їх плани зруйнувала війна.

Ми були змушені перевести роботу Фонду з гуманітарних на мілітарні рейки. І, в принципі, мені здається, що непогано впоралися з новими викликами, – ділиться Притула. – Це попри те, що гуманітарне крило в нашого Фонду теж присутнє. У нас там класна команда, я дуже ними пишаюся. Вони виробляють чудеса! Тільки приходять до мене й кажуть: “Ми перетнули позначку в тисячу тонн гуманітарних вантажів”. А там же все: продукти, медицина, засоби гігієни, одяг, дитяче харчування… Я нещодавно був на Львівському складі, то з Америки нам пригнали сонячні батареї! Вже й такі напрямки закриваємо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *